Co byste měli vědět o mycích linkách

mycka

I když zima ještě nekončí, s přibývajícím denním světlem bude přibývat i suchých dní. Příležitost dopřát svému autu šampon a vodu. Vysvětlíme vám, na co si dávat pozor.

Počasí se v některých regionech Česka pomalu, ale jistě zlepšuje a v slunečných dnech není neobvyklé vidět třpytivá čisťoučká auta. Čím více bude suchých dnů, tím více motoristů se odhodlá navštívit myčku.

Mnozí motoristé pro nedostatek času raději zvolí automatickou umývárnu, tuto metodu ale nedoporučujeme, pokud je vozidlo příliš znečištěné. Prach a nečistoty mohou zůstat na vozidle i po předmytí a kartáč svou vysokou rotací lak poškodí.

Ruèní mytí aut v Brnì | Brno - Lesná | Èištìní vozùKvalita umytí závisí pochopitelně i na tom, jak se provozovatel o umývárnu stará. Mezi motoristy však panuje jednoznačná shoda: raději zaplatit více a nechat auto umýt ručně. Profesionální firma je určitě dražší, ale výhodným kompromisem je stará známá „wapka“. Obě možnosti jsou však vůči laku šetrnější než kartáče.

Nejednou se stane, že lak vozu je po umytí poškozen, naneštěstí neexistuje jednoznačný ani neprůstřelný recept na to, jak uspět proti provozovateli myčky. Každý provozovatel by měl být pojištěn proti škodám způsobeným něčím jiným, ale snaha vykroutit ze zodpovědnosti bude určitě velká.

Proto můžeme poradit jen jedno: nedejte se odbýt žádnými logicky znějícími argumenty a na místě žádejte provozovatele, aby událost nahlásil pojišťovně. Pokud nevíte, jak dál, neodcházejte, zavolejte telefonické centrum své pojišťovny a poproste o radu. Obáváme se však, že vaše šance ani tak nebudou moc velké. Zejména tehdy, pokud máte starší vozidlo a poškozených míst na laku je více.

Starejte se o své auto.

Bookmark the permalink.

Comments are closed